Ken Boumans vervoegt ons directieteam als directeur infrastructuur en facilitaire diensten
Op 16 februari vervoegt Ken Boumans het directieteam van Regionaal Ziekenhuis Heilig Hart Leuven als nieuwe directeur infrastructuur en facilitaire diensten.
Goede infrastructuur en sterke facilitaire ondersteuning maken het verschil in een ziekenhuis. Ken wil hier samen met zijn teams verder op bouwen, zodat zorgverleners elke dag kunnen rekenen op een vlotte en efficiënte ondersteuning.
Ken kijkt ernaar uit om zijn ervaring in te zetten binnen een ziekenhuiscontext: “Wat deze rol voor mij zo boeiend maakt, is de combinatie van strategie en dagelijkse werking. Samen met de teams wil ik bouwen aan sterke, efficiënte ondersteunende diensten. Facilitaire werking en infrastructuur zijn daarin voor mij twee gelijkwaardige pijlers.”
Daarnaast spreekt de maatschappelijke relevantie van een ziekenhuisomgeving hem sterk aan: “Voor patiënten zorgen, dat is iets waar je graag voor uit je bed komt. De combinatie van werken voor patiënten en samenwerken met een veelheid aan functies en rollen spreekt mij enorm aan. Dat dit hier in Leuven is, dicht bij huis, maakt het voor mij helemaal juist.”
In zijn leiderschapsaanpak staat samenwerking centraal. Ken gelooft sterk dat duurzame resultaten voortkomen uit mensen die zich ondersteund en verbonden voelen: “Grote projecten slagen alleen als mensen zich ondersteund voelen. Daarom zijn vertrouwen, samenwerking en een open sfeer voor mij geen randvoorwaarden, maar de kern.”
Ken is burgerlijk ingenieur en bouwde de voorbije jaren een brede expertise op binnen complexe en sterk gereguleerde omgevingen. Meer dan twaalf jaar was hij actief bij Materialise, waar hij verschillende functies opnam binnen engineering, projectmanagement en operations.
Hij werkte er mee aan grootschalige bouw- en investeringsprojecten, waaronder cleanroomomgevingen, en was betrokken bij de opstart van een nieuwe productievestiging voor medische implantaten in de Verenigde Staten. In die context stuurde hij teams aan en werkte hij rond procesoptimalisatie, kwaliteit en change management.